Manager de librărie

Tip full time, part time, program flexibil
Oraș Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi
Poziții disponibile 2
Aplică pentru acest post Dacă nu puteți folosi butonul alăturat, trimiteți CV-ul și scrisoare de intenție la recrutare@carturesti.net cu subiectul Aplicare job - Manager de librărie.

Candidatul ideal:

  • Pasionat și motivat să lucreze într-un mediu dinamic și creativ, conectat permanent la tot ce ține de viața culturală.
  • Experiență de lucru relevantă în ceea ce privește managementul echipei.
  • Abilități de leadership și antreprenoriat, capacitatea de a inspira si motiva echipa.
  • Atitudine pozitivă și proactivă, entuziasm, orientat către client.
  • Bun organizator, caracter energic, inovator, deschis si flexibil.
  • Atenție la detalii, dorință de învățare continuă, spirit de echipă.
  • Cunoștințe de limba engleză.
  • Competențe de utilizare și operare PC – MS Office, Internet, E-mail.

Descrierea jobului:

  • Planifică, organizează și supervizează zilnic activitatea operațională.
  • Urmărește indicatorii de performanță și răspunde de rezultatele librăriei.
  • Recrutează, formează, evaluează, dezvoltă și motivează echipa.
  • Verifică și optimizează permanent standardele de calitate pentru echipă și servicii.
  • Asigură funcționarea bazei tehnico-materiale a librăriei.
  • Inițiază, implementează și gestionează acțiuni de marketing și promovare.
  • Reprezintă societatea în relațiile cu clienții, furnizorii și autoritățile.
  • Colaborează cu celelalte magazine și cu departamentele de suport.

Descrierea companiei:

Cărtureşti este un concept store care funcţionează ca o librărie şi ca agent cultural implicându-se activ în viaţa culturală şi artistică din România şi în campanii de responsabilizare socială. O vizită în oricare dintre librăriile Cărtureşti devine o experienţă în sine. Pe lângă o selecție foarte bogată de cărţi, muzică şi filme de artă, cumpărătorii ascultă muzică bună, beau un ceai aromat sau pot vedea expuse lucrări ale unor artişti cunoscuţi şi apreciaţi, în spaţii al căror design îl semnează arhitecţi apreciaţi şi inovatori. Cărturești este prezent în: București, Ploiești, Cluj, Timișoara, Brașov, Arad, Iași, Suceava și Constanța.

Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere.